Paznokciowo: Mr White + syrenka

Z racji, że pazury to jednak mój konik od jakiegoś czasu, stwierdziłam, że grzechem by było, gdyby nie pojawiły się i na blogu – mimo że niewiele mają wspólnego z, dajmy na to, tapicerowaniem :-). Niemniej jednak przy manicure też trzeba trochę rozruszać jakikolwiek zmysł artystyczny i zadbać o precyzję.

Na początek coś najświeższego – pazury sprzed kilku dni. Marzyły mi się białe od długiego czasu, jednak biały to zdradziecki kolor i zawsze coś mi nie szło. W końcu zakupiłam Mr White z Indigo – i chyba się polubimy.

Step-by-step:

1. Przygotowanie paznokcia.

2. Baza Protein Base z Indigo – uwielbiam, polecam, mimo iż początkowo mnie uczuliła; 1 warstwa, utwardzam 30 s w lampie LED, druga warstwa w celu zbudowania paznokcia/zamaskowania nierówności, utwardzam 30 s.

3. Mr White – 2 warstwy, każda utwardzana 30 s w lampie LED.

4. Top Pro White z Indigo – NIE UTWARDZAM!

5. Mokry top posypuję klasyczną syrenką z Indigo i dopiero teraz utwardzam w lampie LED – 30 s.

6. Usuwam nadmiar pyłku i nakładam ponownie top – utwardzam 2 minuty.

7. Przed przemyciem paznokci cleanerem zawsze czekam ok. minuty, następnie przemywam.

Dla niektórych 2 minuty utwardzania topu w LED i odczekanie później chwili może wydać się kontrowersyjne, ale to mój sprawdzony sposób, aby top nie matowiał po przetarciu.

Tadam!

białe2

 

Wielkie mea culpa za paprochy na skórkach, nie doczyściłam dokładnie pyłku, dopiero po kąpieli zniknął.

To na dobry początek, a jeśli starczy mi energii do życia ;-), to niebawem napiszę kilka słów o tym, co dyktuje warunki w mojej walizce z hybrydami – czyli o uczuleniu.

Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.